Wino Lane Cabernet Sauvignon

Cabernet sauvignon to najpopularniejsza na świecie odmiana, z której produkowane są wina zarówno wytrawne, jak i te o wyższym stężeniu cukru. Pochodzi z Francji i jest krzyżówką odmian cabernet franc i sauvignon blanc. Wino z cabernet sauvignon cieszy się niezrównaną popularnością ze względu na bogaty smak i wysoką zawartość tanin, jak również na wspaniały i elegancki bukiet, jaki rozwija podczas leżakowania w beczce, przywodzący na myśl nuty wanilii, tostów i przypraw, oraz duży potencjał starzenia się.

Cabernet - Sauvignon - czerwone wino wytrawne wywodzące się z Hiszpanii. Historia związana z uprawą winorośli do wyrobu wina na terenie dzisiejszej Hiszpanii najprawdopodobniej sięga około trzy tysiąclecia temu. Pewne źródła wskazują, że znalazły one swoje pierwsze miejsce na południowo-zachodnim wybrzeżu Andaluzji i zapoczątkowane zostały przez Fenicjan, którzy założyli tam portową osadę o nazwie Gadir (dzisiejszy Kadyks).
O winie
Wysoka zawartość tanin oraz bogaty, owocowy smak, znaczący poziom alkoholu oraz wpływ dębowej beczki sprawiają, że wina z odmiany cabernet sauvignon idealnie smakują w towarzystwie tłustych mięs, ciężkich sosów oraz idealnie współgrają z jagnięciną i dziczyzną. Wysmażone steki oraz grillowane mięsa, jak również dania z dodatkiem cykorii najlepiej współgrają z tą odmianą i zdecydowanie nie tracą w tym towarzystwie, bo dania te doskonale podkreślą walory wina. Cabernet jest polecany również do dań oraz deserów na bazie gorzkiej czekolady. Wino pasuje również podane do wyrazistych ostrych serów, zwłaszcza szwajcarskich jak appenzeller czy francuskich cantal, mimolette, angielskiego chedara i włoskiego parmezanu.
W naszym sklepie zakupisz je świeże, lane prosto z beczki do litrowych butelek!
Oprócz niego na kranach aktualnie:
Wino porzeczkowe (czerwone, półsłodkie)
Chardonnay (białe, półwytrawne)
Merlot (czerwone, półwytrawne)
Każdego z win możesz spróbować na miejscu przed zakupem!

W przygotowywaniu!

Piwo i wino lane z beczek

Godziny otwarcia:

Wtorek: 16:00-19:30

Środa: 16:00-19:30

Piątek: 13:00-19:30

Sobota: 11:30 - 19:30

W pozostałe dni

NIECZYNNE

Copyright  @JJBIDS 2018-2023

Ul. Warszawska 34

32-086 Węgrzce

Wejście od ul. Oś. Wojskowe

e-mail: info@kufelikieliszek.pl

tel: 600-510-936

Kontakt