Měšťanský Pivovar Havlíčkův Brod powstał w 1834 roku, ale historia warzenia piwa w mieście sięga XIV wieku. W XIX wieku postawiono nowy miejski browar i to był moment, od którego zaczął się nowoczesny sposób produkcji piwa w miasteczku. Dobrze rozwijająca się firma, po drugiej wojnie światowej została przejęta i wcielona do koncernu państwowego Horácké pivovary Jihlava. W latach 90-tych browar powrócił do prawowitych właścicieli. W pierwszej dekadzie XXI wieku, browar został przebudowany i zmodernizowany.
W naszym sklepie znajdziesz trzech przedstawicieli browaru z Havlíčkův Brod:
Rebel 10 (4,4%)
Jasny lekki lager warzony dla miłośników piwa o niższym procencie alkoholu. Podobnie jak w przypadku innych piw Rebel Hořká 10 jest główną fermentacją w otwartych kadziach i dojrzewaniem w niskiej temperaturze w zbiornikach do piwa leżakowego. Dzięki temu piwo ma mieniący się złoty kolor i bogatą kremową pianę.
Rebel Cerny (4,7%)
Ciemny Lager warzony w czeskim mieście Havlíčkův Brod. Charakteryzuje się dużą, wolno opadającą pianą. W zapachu wyczuwalne nuty karmelowe oraz czerwone owoce. W smaku lekko kwaskowaty z mało wyczuwalną goryczką.
Rebel IPA (6,3%)
IPA (India Pale Ale) jest specjalnym piwem półciemnym górnej fermentacji, wyjątkowym ze względu na intensywną goryczkę, lekko owocowy smak i miedziany kolor. Do przygotowania użyto pięciu rodzajów słodów i czterech rodzajów chmielu. Podczas fermentacji w zbiornikach leżakowych stosuje się chmielenie na zimno poprzez dodanie chmielu aromatycznego. Dzięki zastosowanym surowcom i procesowi technologicznemu Rebel IPA ma wyraźny goryczkowy smak, ale także niezwykłe nachmielenie i lekko owocowy aromat.

Piwo Rebel - Pivovar Havlíčkův

W przygotowywaniu!

Piwo i wino lane z beczek

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: NIECZYNNE

Wtorek - piątek: 13:00 - 19:30

Sobota: 11:30 - 19:30

Niedziela: Otwarte okazyjnie

(patrz aktualności lub facebook)

Copyright  @JJBIDS 2018-2023

Ul. Warszawska 34

32-086 Węgrzce

Wejście od ul. Oś. Wojskowe

e-mail: info@kufelikieliszek.pl

tel: 600-510-936

Kontakt