W przygotowywaniu!

Piwo i wino lane z beczek
Cabernet Rose wino lane z kija kufel i kieliszek węgrzce wino lane z beczki
04 marca 2022

Kloster Scheyern - piwo klasztorne z Niemiec

 
Kloster Scheyern to jeden z kilkunastu niemieckich browarów, które mogą nazywać się browarami klasztornymi, a istnieje od bardzo dawna, bo od roku 1119 i wciąż zarządzany jest przez zakonników.
Można powiedzieć, że jest to klasztor całą masą, bo trudni się wieloma dziedzinami rzemieślniczymi, przy tym także zaopatrując sklepy w świeże mięsa, ryby czy sery. Jest na tyle uniwersalny, że tamtejsi zakonnicy posiadają również własny tartak, z którego sprzedają drewno, czy nawet własną elektrownie na biomasę oraz energię słoneczną, co czyni klasztor praktycznie samowystarczalnym. Mnisi znani są również z wielu inicjatyw, które sprawiają, że okoliczny region w dużym stopniu zawdzięcza im wysoki poziom rozwoju.
W skład klasztoru wchodzi również pierwsza poczta otwarta w regionie w roku 1877, miejscowa tawerna, w której spróbujesz wszystkich przysmaków serwowanych przez Benedyktynów bądź spędzisz noc... Brzmi jak świetne miejsce na wakacje z dala od całego świata
Przy tym wszystkim zakonnicy w dalszym ciągu znajdują czas na warzenie fantastycznego piwa, które umila nam wszystkim podniebienia . U nas w sklepie znajdziecie czterech przedstawicieli browaru zakonnego:
Kloster Scheyern - Weisse Hell (5,2%)
Piwo jasne pszeniczne w smaku bardzo przypomina naszego lanego Litovela pszenicznego. Bardzo przyjemne i orzeźwiające w zapachu wyczuwalne nuty owoców cytrusowych, banany i pomarańcza
Kloster Scheyern - Gold Hell (5,4%)
Jasne piwo typu lager praktycznie całkowicie pozbawione goryczki, co sprawia, że jest bardzo delikatne oraz nie jest gorzkie. Jasno-złota barwa, w smaku delikatnie wyczuwalna kwaskowość.
Kloster Scheyern - Gold Dunkel (5,0%)
Piwo ciemne o klarownej i ślicznej pianie. W zapachu słodowe i lekko karmelowe. W smaku zbliżone do lanego przez nas Zubra Ciemnego, lekko słodowe i słodkie.
Kloster Scheyern - Poculator (7,6%)
Podwójny koźlak. W kolorze miedziano-rubinowy, z mocno owocowymi nutami w zapachu - lekko wyczuwalne również suszone owoce. W smaku karmelowe, owoce głównie suszone. Świetnie przykryty wysoki poziom alkoholu.
Zapraszamy do zakupów i kosztowania!

Godziny otwarcia:

Wtorek: 16:00-19:30

Środa: 16:00-19:30

Piątek: 13:00-19:30

Sobota: 11:30 - 19:30

W pozostałe dni

NIECZYNNE

Copyright  @JJBIDS 2018-2023

Ul. Warszawska 34

32-086 Węgrzce

Wejście od ul. Oś. Wojskowe

e-mail: info@kufelikieliszek.pl

tel: 600-510-936

Kontakt