W przygotowywaniu!

Piwo i wino lane z beczek
kufel i kieliszek węgrzce tenczynek pils tenczynek marakuja tenczynek lager piwo lane wino lane
10 grudnia 2021

Opat - piwo z Brumova

Tuż przy granicy z Polską, 30 kilometrów od Wałbrzycha, znajduje się kilkutysięczne czeskie miasteczko Broumov, a w nim jeden ze starszych browarów w tej części Europy. Obecnie wyrabiane piwo Opat nawiązuje swoją nazwą do dawnych założycieli browaru - zakonu benedyktynów. Benedyktyni przybyli tutaj z Pragi, zaraz po nadaniu praw miejskich Broumovowi przez króla czeskiego Karola IV w 1348 roku. Tą datę uznano także za początek tradycji warzenia piwa w mieście. Niestety do naszych czasów nie przetrwało wiele informacji na temat piwowarstwa w tym regionie. Prawdopodobnie w średniowieczu zakonnicy warzyli piwo na własny użytek. Trzeba pamiętać, że piwo w tamtych czasach różniło się znacznie od dzisiejszego, przede wszystkim znacznie niższą zawartością alkoholu. Był to wtedy napój powszechny i obok mleka najbardziej dostępny.

 

W naszym sklepie znajdziesz trzech przedstawicieli browaru!

 

 Opat 10

Opat 10 Svetle Vycepni piwo produkowane w czeskim browarze Broumov-Olivetin. Wytwarzane z własnego słodu jęczmiennego. Źródłem wody jest własna studnia artezyjskiej browaru. Trzecim podstawowym surowcem do produkcji piwa przez browar Broumovskie jest chmiel Saaz - mocno wyczuwalny.

 

Opat Cannabis
Piwo z czeskiego miasta Broumov z dodatkiem ekstraktu z konopi. Zapach: słodko- słodowy, kwiatowo- trawiasty i przyprawowy, roślinny. W smaku kwaskowe, goryczkowo- konopne i ziołowo-przyprawowe, trawiaste i kwiatowe, nieco chmielowe i słodowe oraz chlebowe, winne. Kolor klarowny, jasno- żółty z zawartością w składzie- witaminy C, oraz ekstraktu z konopi i kardamonu.
 
  Opat pieprzowy (5%)
Uwarzone przez Browar Broumov, mieszczący się w czeskim mieście Broumov. Barwa złota, lekko mętna. Zapach wyraźnie pieprzny, naturalny. Piana biała, dość szybko opada do pierścienia, który utrzymuje się do końca konsumpcji. Smak na początku słodowy, przechodzący w mocno pieprzny, z lekko palącym finiszem.

 

Godziny otwarcia:

Wtorek: 16:00-19:30

Środa: 16:00-19:30

Piątek: 13:00-19:30

Sobota: 11:30 - 19:30

W pozostałe dni

NIECZYNNE

Copyright  @JJBIDS 2018-2023

Ul. Warszawska 34

32-086 Węgrzce

Wejście od ul. Oś. Wojskowe

e-mail: info@kufelikieliszek.pl

tel: 600-510-936

Kontakt