Piwo Radegast - Dla fanów chmielu!
Jak wiemy (bądź nie 😄) w obecnych czasach piwo mimo, że popularny napój to nie jest produkowane z chmielu - piwo powstaje ze słodu. Chmiel najczęściej jest jedynie dodatkiem w rodzaju przyprawy. Są piwa, które zawierają śladowe ilości chmielu - jak większość tych, które znajdziecie w każdym sklepie - ale są też piwa, które tego chmielu zawierają sporo! :)
Pivovar Radegast słynie z piw, w których wartości chmielu są mocno ponadprzeciętne! 😁 Sam Radegast Ta najpopularniejsza marka piwa na Morawach, charakteryzująca się goryczką. Warzona jest w browarze Nošovice z najwyższej jakości składników piwowarskich z Moraw. Pierwsza partia została uwarzona 3 grudnia 1970 roku. Marka ma silnych i wiernych zwolenników na Morawach i Śląsku, ale jest również popularna wśród piwoszy w całej Republice Czeskiej. Asortyment obejmuje jasny chmiel Radegast Original (10), Radegast 12 oraz trzykrotnie chmielony Radegast Ratar
Aby odzwierciedlić i przełożyć na wartości zrozumiałe dla postronnego człowieka, została utworzona skala IBU świadcząca o stopniu nachmielenia danego piwa.
Klasyczne piwa dostępne na pułkach mają między 15, a 20 IBU.
Jeśli chodzi natomiast o piwa browaru Radegast:
👉 Radegast 10 (4%, 30 IBU) To piwo jasne, typu pilzner, produkowane w browarach czeskich i słowackich, bardzo popularne w tamtych regionach. Głęboko fermentowane. Posiada łagodnie gorzkawy, chmielowy smak, złocisty kolor oraz wyjątkowo obfitą pianę.
👉 Radegast 12 (5,1%; 36 IBU) Lekki lager o pełnym gorzkim smaku z silnym aromatem chmielowym.
Piwo zostało wprowadzone na rynek w lipcu i sierpniu 2014 roku zastępując wersję Premium.
👉 Radegast Ratar (4,3%; 50 IBU) Stosunkowo nowe piwo z Pivovar Radegast. To 11°, która ma dopełniać trójcę piw goryczkowych i mocno nachmielonych z tego browaru, do których zalicza się jeszcze Rázná Desítka 10° (30 IBU) i Ryze Hořká 12° (36 IBU). Piwo potrójnie chmielono chmielem Polaris
Każde z piw znajdziecie oczywiście w naszym sklepie! Zapraszamy fanów chmielu! :)