Piwo Radegast - Dla fanów chmielu!
 
Jak wiemy (bądź nie 😄) w obecnych czasach piwo mimo, że popularny napój to nie jest produkowane z chmielu - piwo powstaje ze słodu. Chmiel najczęściej jest jedynie dodatkiem w rodzaju przyprawy. Są piwa, które zawierają śladowe ilości chmielu - jak większość tych, które znajdziecie w każdym sklepie - ale są też piwa, które tego chmielu zawierają sporo! :)
 
Pivovar Radegast słynie z piw, w których wartości chmielu są mocno ponadprzeciętne! 😁 Sam Radegast Ta najpopularniejsza marka piwa na Morawach, charakteryzująca się goryczką. Warzona jest w browarze Nošovice z najwyższej jakości składników piwowarskich z Moraw. Pierwsza partia została uwarzona 3 grudnia 1970 roku. Marka ma silnych i wiernych zwolenników na Morawach i Śląsku, ale jest również popularna wśród piwoszy w całej Republice Czeskiej. Asortyment obejmuje jasny chmiel Radegast Original (10), Radegast 12 oraz trzykrotnie chmielony Radegast Ratar
 
Aby odzwierciedlić i przełożyć na wartości zrozumiałe dla postronnego człowieka, została utworzona skala IBU świadcząca o stopniu nachmielenia danego piwa.
 
Klasyczne piwa dostępne na pułkach mają między 15, a 20 IBU.
Jeśli chodzi natomiast o piwa browaru Radegast:
 
👉 Radegast 10 (4%, 30 IBU) To piwo jasne, typu pilzner, produkowane w browarach czeskich i słowackich, bardzo popularne w tamtych regionach. Głęboko fermentowane. Posiada łagodnie gorzkawy, chmielowy smak, złocisty kolor oraz wyjątkowo obfitą pianę.
 
👉 Radegast 12 (5,1%; 36 IBU) Lekki lager o pełnym gorzkim smaku z silnym aromatem chmielowym.
Piwo zostało wprowadzone na rynek w lipcu i sierpniu 2014 roku zastępując wersję Premium.
 
👉 Radegast Ratar (4,3%; 50 IBU) Stosunkowo nowe piwo z Pivovar Radegast. To 11°, która ma dopełniać trójcę piw goryczkowych i mocno nachmielonych z tego browaru, do których zalicza się jeszcze Rázná Desítka 10° (30 IBU) i Ryze Hořká 12° (36 IBU). Piwo potrójnie chmielono chmielem Polaris
 
Każde z piw znajdziecie oczywiście w naszym sklepie! Zapraszamy fanów chmielu! :)

Piwo Radegast - mocno chmielone

W przygotowywaniu!

Piwo i wino lane z beczek

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: NIECZYNNE

Wtorek - piątek: 13:00 - 19:30

Sobota: 11:30 - 19:30

Niedziela: Otwarte okazyjnie

(patrz aktualności lub facebook)

Copyright  @JJBIDS 2018-2023

Ul. Warszawska 34

32-086 Węgrzce

Wejście od ul. Oś. Wojskowe

e-mail: info@kufelikieliszek.pl

tel: 600-510-936

Kontakt