W przygotowywaniu!

Piwo i wino lane z beczek
Svijany Maz Svijany Baron Svijany Rytir Svijany Vozka Kufel i kieliszek Węgrzce
04 stycznia 2022

Piwo Svijany - kolebka czeskiego piwa

Svijany - kolebka czeskiego piwa
 
Browar Svijany został założony w 1564 roku w Svijanach. Jeden z najstarszych czeskich browarów. Znany z produkcji wielokrotnie nagradzanego naturalnego, niepasteryzowanego piwa.
W 1998 roku Browar Svijany został częścią spółki „Pivovar Svijany”. Od tego czasu, dzięki ciężkiej pracy mistrza piwowarskiego Petra Menšíkiego, piwa browaru zyskują na popularności, nie tylko w Czechach, ale również za granicą, co potwierdza między innymi tytuł „Piwa Republiki Czeskiej”.
W naszym sklepie znajdziecie aż czterech przedstawicieli tego czeskiego klasyka:
Svijany Svijansky Maz (4,8%)
Máz jest niekwestionowanym bestsellerem browaru Svijany zarówno w wersji beczkowej, jak i butelkowej. Warzenie tego piwa rozpoczęto w 1998 roku i szybko wypełniło ono lukę pomiędzy słabszymi “spragnionymi” piwami i tymi mocniejszymi. Piwo to jest warzone wg tradycyjnych czeskich metod produkcji. Niepasteryzowane.
Svijany Rytir (rycerz, 5%)
Piwo to zbiera bardzo dobre opinie zarówno od laików jak i specjalistów. Jest niepasteryzowane, z dodatkiem różnorodnych słodów oraz duża ilością chmielu, nadającym wyraźną, mocna i długotrwałą gorycz. Gorycz jest równoważona słodem, aczkolwiek wciąż jest to piwo dla lubiących jej intensywny smak. Bursztynowo – miedziany kolor zachowuje klarowność. Piana jest bardzo trwała, utrzymuje się na szkle i dosyć często- nawet do końca degustacji.
Svijany Svijansky Baron (6,5%)
Najmocniejsze piwo w ofercie browaru Svijany, mieszczącego się w czeskim mieście Svijany. Jest to piwo niepasteryzowane. Ma bursztynowy, idealnie klarowny kolor. Piana drobnoziarnista, opada do niskiego kożuszka, pozostawia ślad na szkle. Zapach chmielowo-drożdżowy, lekki. W smaku wyraźna goryczka i delikatna słodowość.
Svijany Svijansky Vozka (0,5%)
Warzone w czeskich Svijanach, przez Pivovar Svijany. Jest to pasteryzowane piwo bezalkoholowe. Charakteryzuje się złotą barwą, jest idealnie klarowne. Piana biała, gęsta, drobnoziarnista. Dość szybko się dziurawi i opada do niskiej warstwy, mocno brudzącej szkło. Zapach mocno słodowy, z nutami słodkimi, charakterystyczny dla piw bezalkoholowych. W smaku na pierwszym miejscu słód i lekka słodkość. Goryczka bardzo delikatna. Typowy posmak piwa bezalkoholowego z mocną słodkością i posmakiem słodowo-zbożowym
Zapraszamy do zakupów!

Godziny otwarcia:

Wtorek: 16:00-19:30

Środa: 16:00-19:30

Piątek: 13:00-19:30

Sobota: 11:30 - 19:30

W pozostałe dni

NIECZYNNE

Copyright  @JJBIDS 2018-2023

Ul. Warszawska 34

32-086 Węgrzce

Wejście od ul. Oś. Wojskowe

e-mail: info@kufelikieliszek.pl

tel: 600-510-936

Kontakt