W naszym sklepie Kufel i kieliszek w miejscowości Węgrzce został poszerzony asortyment piwa i wina. Szczególnie na prośbę klientów poszerzyliśmy zasoby piwne o kolejny kraj - Belgie. Dojechało do nas pięć rodzajów piw - z tego trzy z nich wywodzą się z La Trappe - browaru klasztornego Trapistów.

Trapiści to zakon wywodzący się z opactwa cysterskiego La Trappe położonego w północnej części Regionu Centralnego we Francji. Reguła zakonna opiera się na bardzo ścisłym przestrzeganiu zasad św. Benedykta, jednych z najsurowszych w Kościele Katolickim. . Zakłada pełną izolację od świata, milczenie, posty, oddanie się modlitwie i pracy fizycznej.

Żeby piwo mogło zostać nazwane piwem trapistów musi spełnić trzy warunki: 1) musi być uwarzone w murach zakonu Trapistów, przez mnichów i pod ich ścisłą kontrolą, 2) browar musi być własnością klasztoru, 3) celem istnienia browaru nie jest zysk, a wszystkie przychody z jego sprzedaży pożytkowane są na działalność klasztoru. Reszta jest przekazywana biednym. Które z piw znajdziesz u nas?

 

La Trappe Trappist Isidor - Piwo uwarzone z okazji 125 rocznicy browaru, nazwane zostało na cześć brata Izydora, pierwszego piwowara klasztoru. Trunek posiada ciemną, bursztynowa barwę i średnioziarnistą, beżową piankę. Aromat składa się z nut owocowych i ziołowych z niewielką domieszką akcentów pszenicznych. Ziołowość i posmaki owocowe dominują także w smaku, uzupełnione są niewielką kwaskowością i niezbyt mocną goryczką.
La Trappe Trappist Witte - Piwo górnej fermentacji klasztorne, pszeniczne.
Pierwszy i jedyny Trappist White Ale na świecie, który fermentację kontynuuje po zabutelkowani.
Warzony przy użyciu wody, słodu pszenicznego i chmielu. Chmiel Saphir nadaje piwu jego cytrusowy aromat. Świetnie ugasi pragnienie w gorący, letni dzień, ale smakuje równie pysznie przez cały rok.
La Trappe Trappist Dubbel - Piwo górnej fermentacji klasztorne, klasy „Dubbel” - podwójne. Odmiana piwa La Trappe, charakteryzująca się pięknym ciemno-bursztynowym kolorem i bogatą miękką pianą. Bardzo intensywny owocowy aromat z nutkami cytrusowymi i goździkowymi. Znakomity pełny smak zdominowany przez wyborny słód. Piwo słodkawe, mocne, o lekko winnym posmaku, ale nie zdominowane przez smak alkoholu. Warzone wg tradycyjnej formuły klasztornej.
 
Do reprezentantów z klasztoru Trapistów dołączył również członek rodziny z klasztoru Karmelitów:
Tripel Karmeliet - Piwo warzone według oryginalnej receptury pochodzącej z 1679 roku, stworzonej w klasztorze karmelickim mieszczącym się w Dendermonde (Belgia). Wyjątkowość tego piwa polega na użyciu trzech rodzajów zbóż: pszenicy, owsa oraz jęczmienia. Piwo poddawane jest ponownej fermentacji w butelce. Trunek zdobi bardzo obfita i drobna piana, barwa złota. Piwo jest jednolicie zmętnione. Aromat to wspaniałe połączenie nut bananowych, waniliowych dopełnionych aromatami cytrusów. Fantastycznie złożony bukiet smakowy, nuty pochodzące od poszczególnych słodów łączą się nadając piwu niesamowity charakter, w tle nieśmiało kroczy alkoholowy posmak.
La Gauloise Blonde - La Gauloise jest pierwszym piwem uwarzonym w browarze du Bocq, w roku 1858. Jasną odmianę La Gauloise Blonde cechuje lekka goryczka wspaniale komponująca się z owocowym i chmielowym aromatem. Piwo pełne, z wyraźnie zaznaczonym charakterem.

Na stanie

La Gauloise Blond 0,75l

Piwo z Belgii La Gauloise Blond Piwo węgrzce kufel i kieliszek
Piwo z Belgii Tripel Karmeliet Węgrzce Kufel I Kieliszek
Piwo z Belgii La Trappe Dubbel Trappist Piwo Węgrzce Kufel i Kieliszek
Piwo z Belgii La Trappe Witte Trappist

Na stanie

Na stanie

Na stanie

Na stanie

Tripel Karmeliet 0,75l

La Trappe Dubbel Trappist 0,75l

La Trappe Witte Trappist 0,75l

La Trappe Isidor Trappist 0,75l

Piwo Belgia La Trappe Isidor Trappist

Piwo Belgia

W przygotowywaniu!

Piwo i wino lane z beczek

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: NIECZYNNE

Wtorek - piątek: 13:00 - 19:30

Sobota: 11:30 - 19:30

Niedziela: Otwarte okazyjnie

(patrz aktualności lub facebook)

Copyright  @JJBIDS 2018-2023

Ul. Warszawska 34

32-086 Węgrzce

Wejście od ul. Oś. Wojskowe

e-mail: info@kufelikieliszek.pl

tel: 600-510-936

Kontakt