Jeszcze pod koniec ubiegłego tygodnia dojechały do nas dwa nowe piwa, które będą w sklepie pojawiać się tylko OKRESOWO!
Poutnik - najświeższe piwo butelkowane z Plehrimova!
Historia piwa, w czeskim mieście Pelhřimov, sięga 1552 roku, kiedy miasto zyskało prawo do ważenia tego złotego trunku. W połowie XIX wieku browar rozpoczął warzenie piwa, wówczas nową metodą, dolnej fermentacji. Niestety, po tym wydarzeniu, wady ponad 200 letniego browaru zaczęły być zbyt widoczne i dopiero w roku 1899, otworzono wyremontowany browar ze specjalnie przygotowaną manufakturą. Po nacjonalizacji w 1948 roku, browar stał się częścią Horácké Pivovary, a następnie Jihočeské Pivovary, co zmieniło się znów podczas aksamitnej rewolucji. Po długich negocjacjach browar został z powrotem sprywatyzowany w 2001 roku przez DUP Company. Po kolejnej modernizacji, browar Poutnik zyskał miano jednego z najlepszych browarów warzących czeskie pilsy.
Piwa Poutnik, które u nas znajdziecie to Poutnik 10 Svetle Vycepni oraz Poutnik 12. Oba piwa są świeże i niepasteryzowane co sprawia, że są to trunki z krótką datą przydatności - a zarazem najświeższe piwa butelkowane!
Piwa te będą pojawiać się w niewielkiej ilości przez krótki czas - w związku z tym zachęcamy do próbowania! Fani Opata oraz Krakonosa nie będą zawiedzeni
Poutnik 10 Svetle Vycepni (4,0%)
Niepasteryzowany, umiarkowanie odfermentowany Poutnik charakteryzuje się średnią pełnością, przyjemnie delikatną goryczką i delikatnym wysyceniem. Smak jest pięknie czysty z aromatem chmielu Žatec. Tworzony z krystalicznie czystej wody źródlanej z miejsca pielgrzymek Křemešník. Aromat piwa odzwierciedla delikatne morawskie słody. Lekkie piwo.
Poutnik 12 (5,0%)
Piwo Poutnik 12 Premium jest typowym, czeskim, niepasteryzowanym pilznerem o złotym, klarownym kolorze. W zapachu wyraźnie wyczuwalne są słodowo-chmielowe aromaty. Piana biała, drobna i nie za wysoka, długo utrzymuje się i ozdabiając powierzchnię piwa. Smak otrzymany dzięki użytemu słodowi jest pełny, a gorycz, wyczuwalna najbardziej na końcu, podkreśla jego wyrazistość.