W przygotowywaniu!

Piwo i wino lane z beczek
Tucher Rotbier Hasen Brau Augsburger Hasen Brau Weisser Hase kufel i kieliszek Węgrzce piwo i wino lane
29 sierpnia 2023

Sześć nowych piw kraftowych w puszce!

W nowym tygodniu prezentujemy aż sześć nowości dla fanów piw kraftowych! Dwie z nich z browaru Pinta, po jednej z browaru Nepomucen, Funky Fluid, Monsters oraz Moon Lark!

 

Pinta Miesiąca Wrzesień "Upgrade Your September" (Session Hazy IPA 5,0%)

W 2023 roku stawiamy na sesyjność! To ma być lekkie 12 miesięcy! We wrześniu ta obietnica przyjęła formę sesyjnego IPA, mętnego dzięki dodatkowi słodu owsianego i płatków pszenicznych oraz specjalnym drożdżom. Piwo chmieliliśmy na zimno super trio - Citra, Nelson Sauvin i Cryo Hops Sabro.

 

Pinta Cold Delivery (Cold IPA, 6,5%)

Piwna przesyłka typu dwa w jednym - czysty, lagerowy profil w stylu pilsa i chmielowe doznania na miarę IPA. Masz ochotę na nową dostawę wyjątkowo rześkich aromatów i smaków? Pinta Cold Delivery!

 

Monsters Stay Awhile & Listen (White IPA, 6,0%)

Stay Awhile & Listen to takie rdzenne podejście do White IPA, a nie jakieś tam farbowane lisy w postaci pszenicznych ipek. Mamy tu najprawdziwszą hybrydę Witbiera i IPA. Zaczynając od zasypu - pół na pół jęczmienia z pszenicą. Pod postacią jęczmienia kryję się jaśniutki Heidelberg, pod pszenicą słód pszeniczny i płatki pszenne. Dalej idąc procesem dodaliśmy kolendry - kapke mniej niż do dajemy do Gose, żeby stworzyła tylko cytrusowe tło. Po schłodzeniu brzeczki załadowaliśmy drożdże FM23 Magiczny Ogród. Po fermentacji starliśmy zest z 80kg pomarańczy i 20kg limonek, zagotowaliśmy je w wyciśniętym soku. Po pełnym odfermentowaniu nachmieliliśmy piwo Azaccą, ale nieco mniej niż przy standardowym podejściu do chmielenia naszych IPA, tak żeby nie przykryć cytrusów i efektów pracy drożdży.

 

Moon Lark Tune Up (Kellerbier 5,4%)

Intensywny aromat i smak zbożowy grają tutaj zdecydowanie pierwsze skrzypce, razem z nutą razowego chleba. Goryczka jest niska, ale można wyczuć ziołowość nadaną przez intensywne (jak na styl) chmielenie.

 

Nepomucen Pijże (DDH APA 4,9%)

Dwukrotnie chmielone, podwójną ilością chmielu, oczywiście w duchu kraftu. To proste założenie było naszą inspiracją aby połączyć siły z krakowskim multitapem Weźże Krafta. Efektem tej współpracy jest mętne i soczyste American Pale Ale, które porwie Was po pierwszym łyku! Pijże DDHe bez zawahania!!!

 

Funky Fluid x Przetwórnia Chmielu "Fusion" (NEIPA 6,4%)

W czwartej odsłonie naszej kooperacyjnej serii połaczyliśmy siły z książenicką Przetwórnią Chmielu. Wspólnie uważyliśmy New England IPA, do którego wrzuciliśmy na zimno duże ilości odmian Citra, Vista i naszego ulubionego Talusa. Soczysta IPA pełna nut owoców tropikalnych i grejpfruta.

 

Zapraszamy na zakupy!

Godziny otwarcia:

Wtorek: 16:00-19:30

Środa: 16:00-19:30

Piątek: 13:00-19:30

Sobota: 11:30 - 19:30

W pozostałe dni

NIECZYNNE

Copyright  @JJBIDS 2018-2023

Ul. Warszawska 34

32-086 Węgrzce

Wejście od ul. Oś. Wojskowe

e-mail: info@kufelikieliszek.pl

tel: 600-510-936

Kontakt