W przygotowywaniu!

Piwo i wino lane z beczek
Traminer wino z Mołdawi Węgrzce
10 listopada 2021

Traminer - wino z Mołdawi

 
Traminer - białe wino półsłodkie pochodzące z Mołdawi. Niewiele osób zdaję sobie sprawę z tego, że historia wina z Mołdawii ma niemal 3000 lat. Być może nie jest przypadkiem, że Mołdawia przypomina swoim kształtem kiść winogron, skoro wina odgrywają bardzo ważną rolę w życiu ponad 2,5 miliona mieszkańców kraju. Oprócz samego wyrobu, którym są wina, Mołdawianie koncentrują się również na turystyce - między innymi prezentując najdłuższe piwnice świata, które formują labirynty i długości 200 km i są wpisane do księgi rekordów Guinessa.
 
Warto również wspomnieć, że Kraj ten leży na 46-47˚, tej samej szerokości geograficznej jak wiele znanych regionów winnych w Europie, np. Burgundia. Wzgórza, wapienne i piaskowe podłoża, jak i łagodny klimat tworzą idealne warunkami dla uprawy winorośli. Aż 80% produkowanych w Mołdawii win jest eksportowane. Łącznie 67 milionów butelek ląduje za granicą. Głównie kraje poradzieckie cenią sobie mołdawskie wina. Tak jest od lat. W czasach ZSRR co druga butelka wina w całym Związku pochodziła z Mołdawii.
 
Samo wino rozkochuje w sobie nawet najbardziej zatwardziałych przeciwników tego trunku. Białe, półsłodkie o aromatach owoców egzotycznych i zapachu herbacianej róży - idealnie równoważy smaki pikantnych potraw - ale co tu dużo mówić... Najlepiej spróbować, bo każde z naszych win możesz skosztować przed zakupem!
 
 

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: NIECZYNNE

Wtorek - piątek: 13:00 - 19:30

Sobota: 11:30 - 19:30

Niedziela: Otwarte okazyjnie

(patrz aktualności lub facebook)

Copyright  @JJBIDS 2018-2023

Ul. Warszawska 34

32-086 Węgrzce

Wejście od ul. Oś. Wojskowe

e-mail: info@kufelikieliszek.pl

tel: 600-510-936

Kontakt